Zprávičky

Galavečer 2021

17.11.2021 proběhl v PDA v Josefově pátý slavnostní Galavečer, kde město Jaroměř ocenilo i několik členů našeho Divadelního souboru Vrchlický.

V kategorii Celoživotní přínos v oblasti kultury získal ocenění Luboš Hynek, člen DS Vrchlický, který se divadlu věnuje přes dvacet let, na svém kontě má přes padesát rolí, a kromě hraní pomáhá v divadle i jako technik či požární hlídka.

V kategorii Za přínos v oblasti rozvoje města byl oceněn Jaroslav Faltus, herec a maskér DS Vrchlický, tentokrát však jako oblíbený dobrovolný hasič, starosta sboru, velitel výjezdového družstva JSDH Josefov a držitel několika vyznamenání od Okresního sdružení hasičů, Krajského sdružení hasičů či města Ziębice.

V kategorii In memoriam město ocenilo Bohuslava Krupku, dlouholetého člena DS Vrchlický, o kterém doslova platilo, že byl vším, co bylo v divadle potřeba. Tedy hercem, rekvizitářem, nápovědou, šatnářem, uvaděčem, režisérem, spoluorganizátorem plesů i předsedou souboru.

Ve speciální covidové kategorii Šití roušek byla oceněna organizace zaštiťující DS Vrchlický, tedy Městské kulturní středisko Jaroměř.

Na Galavečeru jako hosté vystoupili Marian Vojtko, tenorový operní a muzikálový zpěvák a Matěj Kodeš, profesionální bublinář, který má na svém kontě jedenáct světových rekordů. Dále na Galavečeru vystoupili tanečníci z TAK DANCE KROK, Ella Steklá s Ondřejem Steklým a Zuzana Veverková s Jakubem Bartošem.  

Významné role se zhostil starosta města, Josef Horáček, který všem výše jmenovaným předal ocenění, a to společně s Marianem Vojtkem, Matějem KodešemPetrou Šilhánovou Hajpišlovou. Večerem provázel moderátor Petr Záliš.

Fotografie: Markéta Drahorádová

Líbí? Sdílejte!

0 comments on “Galavečer 2021

Leave Comment