Markéta Frnková

KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA

D S
V R C H L I C K Ý
J A R O M Ě Ř

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
75 minut, bez přestávky

Podle předlohy a v režii Markéty Frnkové nastudoval Divadelní soubor Vrchlický v Jaroměři.

 

O INSCENACI

Původní autorský divadelní scénář byl inspirován oblíbenou televizní pohádkou Strach má velké oči s Ivou Janžurovou a Rudolfem Hrušínským z roku 1980.

Děti, nikdy nesrkejte ze lžíce od neznámé ježibaby. Čaromocná krčmářka Magi vaří zrádné polévky, které mění lidi k nepoznání. S loupežníkem Bujónem se smějí zakletým kolemjdoucím. Mezi proměněnými strašidly jiskří slovní hříčky, vtipné hlášky se střídají s hudebními texty, které exkluzivně pro jaroměřské ochotníky zpoetizoval Jan Vápeník z hradeckého Klicperova divadla.

Mlsná pohádka pro děti i dospělé se ztracenou princeznou, veselými písničkami a statečnými mládenci, aneb jak je důležité míti kliku od flašinetu. Varování ministerstva výživy: Během představení můžete dostat ukrutný hlad.

 

 

O REŽISÉRCE

Markéta Frnková je mladá herečka, která se v posledních letech objevuje v inscenacích souboru Vrchlický stále častěji. Mimo divadlo režírovala závěrečnou taneční galashow dětského Tanečního tábora 2019. Pohádka Kdo se bojí, nesmí do lesa je její režijní prvotinou v jaroměřském divadle.

PREMIÉRA
2. a 3. listopadu 2019

OSOBY A OBSAZENÍ

Eva
Urbancová
baba Magi
Milan
Hrycík
loupežník Bujón
Ivana
Frnková
Lesněnka
Václav
Lhoták
drvoštěp Filip
Martin
Vakrčka
Chytrolín, starostův syn
Lukáš
Ulrych
Divobij, mlynářův syn
Luboš
Hynek
děda

FOTO
autor: Tomáš Malý

i-jKPN8S5-X3

VIDEO
autor: Václav Mlejnek

PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ

 derniéra proběhla 19.10.2021 

ODEHRANÁ PŘEDSTAVENÍ

19.11.2021 Městské divadlo Jaroměř
školní představení
24.10.2021 Divadelní klub Police nad Metují
03.11.2019 Městské divadlo Jaroměř
2. premiéra
02.11.2019 Městské divadlo Jaroměř
1. premiéra

OCENĚNÍ

NÁRODNÍ PŘEHLÍDKY DIVADLA JEDNOHO HERCE KAZNĚJOV 2017
Memoriál Slávky Trčkové

Přehlídka se konala ve dnech 8. – 9. 4. 2017 v Divadle ŠUTR Kaznějov. Počet představení: 6, počet členů hrajících souborů: 6, lektorský sbor: Odborná porota: Rudolf Felzmann – předseda poroty, František Laurin, Máša Caltová, Hana Šiková – tajemnice poroty. Ředitelka přehlídky: Alena Svobodová.

Hlavní cenu přehlídky za inscenaci získal soubor VRCHLICKÝ z Jaroměře za inscenaci Boxer. Porota inscenaci doporučuje k zařazení do přehlídky Jiráskův Hronov 2017.

Na návrh odborné poroty udělili pořadatelé následující cenu:
Josefu Horáčkovi Josef Horáček (DS Vrchlický Jaroměř) za inscenaci BOXER

Na návrh odborné poroty udělili pořadatelé následující doporučení:
Josefu Horáčkovi inscenaci Rike Reinigerové: BOXER, Josef Horáček z Divadelního souboru Vrchlický Jaroměř doporučit programové radě Jiráskova Hronova 2017

POSTUPOVÁ PŘEHLÍDKA AUDIMAFOR 2016

Přehlídka se konala ve dnech 1. – 3. 4. 2016 v Divadle Drak Hradec Králové. Počet představení 12 + nesoutěžní projekt, počet členů vystupujících souborů 110. Lektorský sbor: prof. Jan Císař (teatrolog a pedagog), Alena Zemančíková (autorka, dramaturgyně a režisérka Českého rozhlasu), Tomáš Žižka (scénograf, muzikant, performer – pedagog), Vladimír Hulec (divadelní publicista), Michal Zahálka (teatrolog a překladatel).

Lektorský sbor udělil cenu:
Josefu Horáčkovi za herectví v inscenaci BOXER

RECENZE