Luc Chaumar

MAFIE A CITY

D S
V R C H L I C K Ý
J A R O M Ě Ř
 
autor

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
78 minut bez přestávky

Divadelní scénář francouzského autora Luce Chaumara přeložil Jaromír Janeček. Pod režijním vedením Evy Urbancové nastudoval Divadelní soubor Vrchlický v Jaroměři. facebook

 

O INSCENACI

Přiznat svému nejlepšímu příteli, že jste milencem jeho dcery, je velice choulostivé sdělení. Je-li váš přítel navíc obávaným kmotrem mafie, pak je to rozsudek smrti.

Čtyřicetiletý právník Etienne má poměr s mafiánovou mladinkou dcerou Stephanií. Celá záležitost se zkomplikuje, když se Stephanie rozhodne svého otce postavit před hotovou věc, aniž by tušila, že je obávaný mafián. Etienne to ví, a zpanikaří. Jeho obavy se ukážou jako oprávněné… Ideální téma pro úspěšnou komedii.

O AUTOROVI

Luc Chaumar, narozený v roce 1959, prožil mládí v Toulouse. Po studiích na dramatické konzervatoři odešel do hlavního města, kde strávil roky psaním a hraním her pro kabaretní kavárny. Později se podílel na scénářích řady epizod do televizních seriálů, ale i celovečerních filmů, například Fotr na inzerát z roku 2011. Vedle audiovizuální tvorby se věnuje divadelním hrám, jakou je právě inscenace Mafie a city (Mafia et sentiments), uvedená v Mélo d’Amélie v roce 2010. Luc Chaumar je také profesorem scenáristiky na École Internationale de Création Audiovisuelle et de Réalisation v Paříži a dvorním scenáristou několika produkčních domů.

PREMIÉRA
26. a 27. dubna 2019
foto

OSOBY A OBSAZENÍ

Roman
Unger
mafián Carlos
Lukáš
Ulrych
přítel Etienne
Magdaléna
Horáková
dcera Stephanie
Václav
Lhoták
soused Viktor
 

PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ

 derniéra proběhla 28.04.2019 

ODEHRANÁ PŘEDSTAVENÍ

28.04.2019 Městské divadlo Jaroměř
3. premiéra
27.04.2019 Městské divadlo Jaroměř
2. premiéra
26.04.2019 Městské divadlo Jaroměř
1. premiéra
foto

FOTO
autor plakátu: Tomáš Malý, foto z videa: Václav Mlejnek

foto   foto

VIDEO
autor: Václav Mlejnek